با تاریخچه تیشرت آشنا شوید و در مورد این لباس خنک و راحت بیشتر بدانید

تاریخچه تیشرت: وقتی صحبت از تیشرت می شود، ایده ها اغلب در دو دیدگاه قرار می گیرند. اکثر افراد اعتقاد دارند تیشرت برای هر مکان و هر مناسبتی کاربرد دارد و بدون هیچگونه تأمل یک تیشرت از کمد خود برمیدارند و میپوشند. دسته ی دوم که تعدادشان زیاد هم نیست، تصور میکنند تیشرت کاملا نوجوانانه و ظاهری شلخته دارد و هر گز نباید از تیشرت غیر از سالن های ورزشی و کنار ساحل استفاده کرد !! ما می خواهیم راه میانه ای را پیشنهاد کنیم: تیشرت ها به عنوان یک لباس کلاسیک و همه جا پوش برای بعضی موارد مناسب هستند و در مواردی مناسب نیستند. اجازه دهید در این مقاله این موضوع را از جهات مختلف برسی کنیم و روش هایی برای بهترین استایل و بدترین استایلی که میشود هنگام پوشیدن تیشرت داشت را مورد نقد و برسی قرار دهیم.

به کامل ترین راهنمای خرید تیشرت در اینترنت خوش آمدید!!

ریشه تیشرت

تاریخچه ی کامل تیشرت
برسی تاریخچه تیشرت

برخی افراد گمان میکنند، تیشرت مدرن است اما اینگونه نیست، ریشه تیشرت به عنوان زیر پیراهن به بیش از یک قرن قبل برمی گردد.

تی شرت ها نام خود را از شکل T گرفته اند. تاریخچه لباس های T شکل به قرن ها قبل بر می گردد. آنها از پشم یا ابریشم ساخته می شدند و کل بدن را می پوشاندن، تیشرت ها برای جذب عرق طراحی شده بودند و به عنوان سدی بین پوست یک مرد و لباس گران قیمت ترشان که می خواستند از لکه ها محافظت کنند، کاربرد داشت.

تاریخچه تیشرت و ست دوتکه
ست دو تکه

در طول انقلاب صنعتی، پیشرفت در زمینه بافندگی و تولید زیرپوشهای نخی به شدت اوج گرفت و تیشرت ها قابلیت تنفس پذیری و تناسب بیشتری نسب به نمونه های قبلی خود داشتند، (گرچه از کیفیت تیشرت های امروزی بسیار فاصله داشتند). تیشرت ها در طول قرن نوزدهم و هفتم معمولاً به صورت تاپ و دو تکه رواج داشتند، و اغلب کارگران معدن و اسکله آنها را میپوشیدند.

کارگران و تیشرت
کارگری که تیشرت پوشیده است

تقریباً در اواخر قرن بیستم، نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا اقدام به تهیه جلیقه برای ملوانان خود کرد و شاخه های دیگر ارتش نیز در دهه های بعد این کار را انجام دادند. پیراهن های زیر به گونه ای طراحی شده بودند که زیر لباس شخصی پوشیده می شدند، اما سربازان، ملوانان و تفنگداران دریایی، به ویژه آنهایی که در هوایی گرم و سوزان استقرار داشتند، اغلب فقط با یک تی شرت و شلوار شب و روز را سپری میکردند.

بعد از سربازان به مرور تیشرت در دسترس عموم قرار گرفت. این لباس ها بسیار راحت و ارزان بودند و از طرف کشاورزان، دامداران، کارگران و همچنین ورزشکاران بسیار مورد استقبال قرار گرفت. در دهه ۱۹۴۰ تیشرت ها مورد پسند پسران جوان نیز قرار گرفت و استایل رسمی و اغلب پیر مرد گونه ی آنها را نو نوار کرد.

تیشرت و هالیود
تیشرت در فیلم ها

پس از جنگ جهانی دوم، کهنه سربازان هنگام کار در خانه همچنان به پوشیدن تیشرت ادامه می دادند. سپس در دهه ۱۹۵۰ ، فیلم هایی مانند ( The Wild و اتومبیل خیابانی) پیراهن زیر را به عنوان یک لباس بیرونی مستقل رواج دادند. مارلون براندو و جیمز دین تیشرت را به عنوان نماد یک لباس خنک مردانه تبدیل کردند. جالب بود طبقه متوسط لباسی را انتخاب کرد که خیلی قبل تر طبقه کارگر آن را انتخاب کرده بود.

خرید تیشرت مردانه ارزان

پیشرفت چاپ روی پارچه در دهه ۱۹۶۰ موج جدیدی از گرافیک را ایجاد کرد. این طرح ها از نام گروهها گرفته تا شعارهای ورزشی و سیاسی را در بر می گرفت. تیشرت ها به یکی از دموکراتیک ترین لباس های آمریکایی تبدیل شدند. در حالی که در گذشته برش، دوخت و بافت هویت و جایگاه اجتماعی افراد را نشان می داد، تیشرت های خنک و ارزان قیمت جزو محبوب ترین لباس ها برای تمامی اقشار جامعه شدند.

تیشرت طرح دار
تیشرت هایی با نوشته و طرح

و اینگونه شد که تکه ای از لباس که ۷۵ سال پیش نمی توانستید در خیابان ببینید، به لباس ملی ایالات متحده آمریکا تبدیل شد.

کجا تیشرت بپوشیم، کجا نپوشیم؟

بهروز و تیشرت

تی شرت ها دارای سابقه ای ناهموار و نمادین هستند، زیر پوش هایی که به دلیل خنکی و راحتی بین مردم محبوب شده بود اکنون در کمد هر مردی پیدا میشود. ممکن است تیشرت هرگز لباسی مناسب برای، عروسی یا مراسم خاکسپاری نباشند. اما اگر درست پوشیده شوند، می توانند برای مواردی بیشتر از رفتن به ساحل یا ورزش از آنها استفاده کرد.

در ادامه قصد داریم ترفندهایی را هنگام پوشیدن تیشرت به شما بگوییم تا مناسب ترین تیشرت را انتخاب کنید.

کد لباس چیست؟ تیشرت ها برای مناسبت های رسمی یا محل کار مناسب نیستند (مگر اینکه در یک دفتر بسیار معمولی کار کنید). هر جا که احساس کردید باید خیلی مودب و عصا قورت داده باشید، بیخیال تیشرت شوید، زیرا تیشرت ها بهترین گزینه برای پاتوق های خودمانی و جمع های دوستانه هستند.

چقدر جنب و جوش دارید؟ هرچه فعالیت بیشتری داشته باشید؛ مانند فعالیت شدید کاری یا ورزش کردن، پوشیدن تیشرت برای شما مناسب تر است.

شما چند سال دارید؟ تی شرت برای مردان جوان مناسب تر از کسانی است که بالای ۵۰ سال سن دارند.

فیزیک بدنی شما چگونه است؟ نه تنها تیشرت بلکه تمامی لباس ها برای اندام های ورزیده، زیباتر هستند. اگر  لاغر یا چاق هستید پیراهن و کت گزینه ی بهتری برای شماست، اما اگر مایلید تیشرت بپوشید بهتر است به فرم سرشانه و آستین ها توجه کنید. همچنین در صورتی که رنگ تیشرت با پوست شما هارمونی داشته باشد میتواند برای شما مناسب تر باشد. البته قابل ذکر است منظورمان از لاغر و چاق خیلیییی لاغر و خیلیییی چاق است !!!

انتخاب

انتخاب تیشرت سایز مناسب
تناسب، متریال و طراحی تأثیر زیادی در ظاهر تیشرت دارد

تناسب

لباس های جذب بسیار زیبا هستند. اما مهم است در انتخاب تیشرت تناسب را رعایت کنیم.

اندازه: تیشرت نباید خیلی گشاد یا خیلی تنگ باشد. در صورتی که تیشرت خیلی بزرگ باشد، به اصطلاح در تن زار میزند و طرح و چاپ آن افتاده میشود و ظاهر خوبی ندارد. اگر خیلی جذب باشد، شبیه سوسیس میشوید 🙂 و ظاهری همانند افراد خودشیفته به شما میدهد. اگر فیزیک خوبی دارید و باشگاه میروید، می توانید تیشرت نسبتا گشاد بپوشید. اگر اضافه وزن دارید، سراغ تیشرتی بروید که نه خیلی جذب است نه خیلی گشاد، زیرا لباس بزرگتر استیل شما را بیش از آنچه که هستید بزرگتر نشان میدهد.

خرید تیشرت با تخفیف

درزهای شانه: درزهایی که آستین ها را به بدن می چسبانند باید کاملاً انتهای شانه شما قرار بگیرند، تا از بازو و گردن پایین تر بیایند.

آستین: آستین ها باید تا نیمه بازو بلند باشند. آستین هایی که نسبتا بلندتر هستند، در صورتی که قد بلندی دارید می توانند مناسب تر به نظر برسند.

طول لبه پایین تیشرت نباید بالای باسن باشد، باید حداقل خط کمربند را بپوشانید و در حالت ایده آل چند سانت زیر آن باشید. هرچه کوتاه تر باشید هنگام خم شدن ضایع تر است و جلوه ی خوبی ندارد. خودتان تصور کنید چه میشود :). اگر تیشرت خیلی بلند باشد شبیه لباس خواب میشود. پس بهتر است تیشرتی بخرید که فقط چند سانت از باسن شما پایین تر باشد.

دوخت: دوخت تیشرت بسیار مهم است. شما باید تیشرتی خریداری کنید که دوخت آن با فرم بدن شما تناسب داشته باشد و به اصطلاح روی بدن شما بنشیند. برای اینکه تیشرتی با این خصوصیات خریداری کنید باید کمی بیشتر هزینه کنید و از برند هی مطرح دنیا تیشرت خریداری کنید.

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برد باشید. ضمن به اشتراک گذاشتن این مطلب با دوستان خود از شما دعوت میکنیم از سایر مقالات سایت تپ سنج دیدن کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.