چند نکته کاربردی درباره انواع کرم پودر

کرم پودرها جزو مهم ترین ارکان آرایشی میباشند یک انتخاب بد و نادرست در استفاده از کرم پودر ممکن است در آرایش شما تاثیر منفی بگذارد.  اگر زیرسازی خوبی انجام نداده باشید روی سایر مواد آرایشی که استفاده کرده اید هم  تاثییر بدی میگذارد. نکته ای که در استفاده از کرم پودر باید بدانید این است که کرم پودر باید یک درجه از پوست شما روشن تر باشد و کرم پودری که استفاده میکنید باید با نوع و رنگ صورتتان هارمونی داشته باشد کرم پودر انواع مختلفی دارد که میتوان به کرم پدر مایع، پودری، استیکی، معدنی … اشاره کرد که در ادامه ی این مقاله پرکاربرد ترین کرم پودر ها را به شما معرفی خواهیم کرد و به شما میگوییم چه کرم پودری مناسب شماست.

توجه: در صورتی که میخواهید بدانید بهترین کرم پودر از نظر پزشکان چه ویژگی هایی را باید داشته باشد، روی قسمت آبی رنگ متن کلیک کنید.

انواع کرم پودر

کرم‌های مرطوب کننده رنگی

این نوع کرم پودر ها  هم وظیفه ی آبرسانی به صورت شما را دارند و هم رنگ پوست شمارا تغییر میدهند همچنین این کرم پودرها  متناسب با پوست های صاف میباشند و هچنین غلظت ملایمی نسبت به سایر کرم پودر ها  دارند . بعضی از کرم پودر های رنگی دارای ترکیبات ضدپیری میباشند و بعضی دیگر متناسب با  پوست های چرب میباشد پس هنگام خرید کرم پودر رنگی حتما به نوع پوست خود توجه کنید. تفاوت این کرم پود با سایر کرم پودر های موجود رنگ دانه هایی است که در آن استفاده شده است . استفاده از کرم پودر رنگی  با سایر کرم پودر های آرایشی باعث میشود ظاهری مات و زیبا پیدا کنید و حالت روشن پوست تا حدی گرفته شود.

مشاهده محبوب ترین کرم پودر ها

فون مایع

این نوع کرم پودر پوشش طبیعی به صورت شما میدهد و جزو محبوب ترین کرم پودر ها در جهان میباشد البته باید توجه کنید اگر پوست چرب دارید Oil Free گزینه ی صحیح برای شماست .

کرم پودر

بهترین برای پوست های خشک و به دلیل بافت سنگینی که دارد به راحتی جذب پوست میشود

کرم پودر فشرده یا پنکک

پنکک ها به صورت چرب و یا خشک موجود میباشند خانم هایی که پوست چرب دارن بیشتر پنکک را ترجیح میدن استفاده مناسب از پنکک چهره ی شمارا بسیار زیباتر جلوه میدهد ولی افراط در استفاده از پنکک باعث مصنویی شدن صورت شما میشود

مشاهده محبوب ترین پنکک ها

برای پوشش معایب پوستی از جمله جوش، ماه گرفتگی ، زخم و … استفاده میشود همچنین میتوان برای از بین بردن پف چشم از پن استیک استفاده کنید اگر پوست خشک دارید باید از پن استیک چرب استفاده کنید در صورت زیاده روی در استفاده از پن استیک باعث چین انداختن روی پوست میشود

طرز صحیح استفاده از کرم پودر

اولین نکته در زدن کرم پودر انتخاب  رنگ مناسب پوست میباشد. و سپس آماده سازی پوست و در آخر پخش کردن کرم پودر در صورت  و استفاده از کانسیلر و پودر شفاف کننده . ما در ادامه گام های صحیح و مرحله ای استفاده از کرم پودر را به شما توضیح میدهیم .

انتخاب رنگ مناسب کرم پودر

کرم پودر را روی بخشی از صورت امتحان کنید اگر بدون مالیدن محو شد رنگ کرم پودر برای شما مناسب است .  رنگ پوست معمولا به ۳دسته تقسیم میشود گرم ، سرد، طبیعی جلوی نور طبیعی قرار بگیرید و به رگ مچتان نگاه کنید اگر رنگ رگ هایتان آبی یا بنفش بود رنگ پوست شما سرد است. اگر رنگ رگ پوستتان سبز بود رنگ شما گرم است اگر هیچکدام از موارد بالا نبود رنگ پوست شما طبیعی است.

آماده سازی پوست هنگام استفاده از کرم پودر

صورت خود را با آب سرد بشورید و از مرطوب بودن پوستتان مطمئن شوید.

کرم پودر را به صورت آرام روی صورتتان پخش کنید

برای اینکار بهتر است از اسفنج استفاده کنید تا کرم پودر در صورت شما محو شود دقت کنید استفاده بیش از حد از کرم پود نه تنها شما را زیباتر نمیکند بلکه ممکن است صورت شما مصنوعی دیده شود.

از کانسیلر و پودر شفاف کننده استفاده کنید

کانسیلر باید یک درجه از پوست شما روشن تر باشد البته نه خیلی روشن چون باعث مصنوعی شدن صورت میشود از یک برس نوک تیز استفاده کنید و در آخر پودر شفاف کننده باعث میشود پوست شما درخشنده تر و جذاب تر باشد.

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید.

به این مطلب امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.